Sitemizde Toplam 775 Film, 34 Kategori ve 85 yorum bulunmaktadır.
Mobil Menü

Aybüke Ben Öğretmen Oldum

Aybüke Ben Öğretmen Oldum 2023 Yerli HD Full Film izle

Aybüke: Ben Ögretmen Oldum

Puanla:
8.6 / 10
4
Yapım Yılı
2023
Filmin Süresi:
n/A
Yönetmen:
Murat Onbul
Aktörler:
Nihayet Sahin Caner Kurtaran Zeynep Kankonde Engin Hepileri Cansel Elcin Murat Han Turgay Tanülkü Zeliha Kendirci Aysime Zeynep Erisir

2023 yapımı Aybüke Ben Öğretmen Oldum filmi, 9 Haziran 2017’de Batman’ın Kozluk ilçesinde teröristlerin saldırısı sonucu 22 yaşında şehit olan öğretmen Aybüke Yalçın’ın hayat hikayesini konu alıyor.

Film, Aybüke’nin çocukluğundan başlayarak öğretmenliğe adım atmasına, ardından teröristlerin saldırısı sonucu şehit olmasına kadarki süreci anlatıyor. Aybüke, küçük yaşlardan itibaren öğretmen olmak isteyen, bu hayalini gerçekleştirmek için büyük çaba sarf eden bir genç kızdır. Üniversiteden mezun olduktan sonra ilk görev yeri olarak Batman’ın Kozluk ilçesine atanır. Aybüke, görev yerine geldiğinde bölgedeki terör olayları nedeniyle eğitimin aksadığını görür. Öğrencilerin eğitim alma hakkı için elinden geleni yapmaya karar verir. Aybüke, köyde yaşayan çocuklarla yakından ilgilenir. Onların eğitimlerine destek olmak için çabalar. Öğrencilerin, Aybüke’nin sevgisi ve desteğiyle eğitime olan ilgileri artar. Aybüke, köydeki öğrencilerine sadece öğretmen değil, aynı zamanda bir anne, bir arkadaş gibi davranır. 9 Haziran 2017 günü, Aybüke ve öğrencileri okuldan eve dönerken teröristlerin saldırısına uğrarlar. Aybüke, öğrencilerini korumak için kendini siper eder ve şehit olur.

Film, Aybüke’nin hayatını ve öğretmenlik aşkını duygusal bir dille anlatıyor. Aybüke’nin şehit olması, tüm Türkiye’yi yasa boğan bir olaydır. Film, Aybüke’nin hikayesini gelecek nesillere aktararak onun aziz hatırasını yaşatmayı amaçlıyor.

Yorum Alanı

Reklam Kapat X