Sitemizde Toplam 796 Film, 34 Kategori ve 91 yorum bulunmaktadır.
Mobil Menü

Murat Göğebakan Kalbim Yaralı

Murat Göğebakan Kalbim Yaralı 2023 Yerli Film izle

Murat Gögebakan: Kalbim Yarali

Puanla:
10 / 10
1
Yapım Yılı
2023
Filmin Süresi:
n/A
Yönetmen:
Ali Akyildiz
Aktörler:
Tuvana Türkay Burak Sevinç Hande Soral Feride Çetin Necmi Yapici Faruk Pakis Kadir Bertan Güney Kilinç

2023 yapımı Murat Göğebakan Kalbim Yaralı filmi, 2014 yılında kaybettiğimiz ünlü müzisyen Murat Göğebakan’ın hayatını konu alıyor. Film, Göğebakan’ın doğumundan başlayarak, müziğe olan tutkusunu, yaşadığı zorluk ve mücadeleleri, şöhreti ve kansere yakalanarak hayatını kaybetmesini anlatıyor.

Film, Göğebakan’ın Adana’da doğuşuyla başlıyor. Annesinin hamilelik sırasında geçirdiği bir operasyon sonucu sağ bacağında kalıcı bir sakatlıkla dünyaya geliyor. Bu sakatlık, Göğebakan’ın hayatının her döneminde onunla birlikte oluyor. Göğebakan, müziğe olan tutkusuyla küçük yaşlardan itibaren kendini bu alana adamaya başlıyor. İlk gitarını 16 yaşında alıyor ve kendi kendine müzik yapmaya başlıyor. Adana’da bir müzik dükkanında çalışmaya başlıyor ve bu dönemde birçok müzisyenle tanışıyor. Göğebakan, 1992 yılında ilk albümünü çıkarıyor. Bu albüm, oldukça ses getiriyor ve Göğebakan’ın adını duyurmasına yardımcı oluyor. Göğebakan, sonraki yıllarda çıkardığı albümlerle giderek daha büyük bir hayran kitlesi ediniyor. Göğebakan, 2009 yılında kansere yakalanıyor. Bu hastalık, Göğebakan’ın hayatının son yıllarında onu en çok zorlayan şey oluyor. Göğebakan, bu süreçte müzikten vazgeçmiyor ve kansere rağmen konserlerine ve albüm çalışmalarına devam ediyor.

Göğebakan, 2014 yılında hayatını kaybediyor. Göğebakan’ın ölümünden sonra, onun müziği ve hikayesi milyonlarca insan tarafından sevilmeye devam ediyor.

Yorum Alanı

Reklam Kapat X